Kitapsız Ev Kütüphanesiz Köy Kalmasın!

//Kitapsız Ev Kütüphanesiz Köy Kalmasın!

Genç İmam Hatipliler Derneği Türkiye genelinde örnek bir kitap paylaşım etkinliği başlattı. Gençlerin kitap hediyeleşmesini kapsayan proje sonucunda merkezde toplanacak kitaplarla köy okullarında kütüphane kurulacak. 

Genç İmam HatiplilerDerneği’nin başlattığı etkinlikte her bir genç hiçtanımadığı adrese kitap gönderiyor ve tanımadığı adresten birkitap hediyealıyor.

Bu şekilde bir kitap paylaşım zinciri oluşturularak gençler kitap okumaya özendiriliyor.

Etkinliğe katılmak isteyen gençler isim ve adreslerini Genç İmam Hatipliler merkezine bildiriyor.

Proje kapsamında toplanan katılımcılara birer adres gönderiliyor ve o adresteki kişiye kitap göndermesi sağlanıyor.

Yani katılımcılar hiç tanımadığı birinden kitap hediye alıyor ve kendisi de tanımadığı bir başka kişiye kitap gönderiyor. Bu sayede bir kitap paylaşım zinciri oluşturuluyor. Gençler hediye aldıkları kitabı okuduktan sonar Genç İmam Hatipliler merkezine teslim ediyor. Yıl sonuna kadar toplanacak olan kitaplarla kütüphanesi olmayan bir köy okuluna kütüphane kurulması planlanıyor.

KÜTÜPHANESİZ KÖY KALMASIN                                                         

Türkiye’nin 81 ilinde bulunup hiç tanımadıkları kişilere kitap hediye eden gençler, yıl sonunda hediyeleştikleri kitaplarla kütüphanesi olmayan bir köy okuluna kütüphane açmayı hedefliyor.

Kitapsız ev kütüphanesiz okul kalmasın parolasıyla yola çıkan İmam Hatipliler tüm gençleri kitap paylaşım etkinliğine bekliyor. Proje ile hem okuma oranını arttırılmasını hem de kitaplara ulaşamayan kişilere kütüphane kurulması amaçlanıyor.