Açıklamalarımız

/Açıklamalarımız

Şarkıcı Gülşen Hakkında Açıklama

 

Gülşen hanımın son konserinde imam hatiplilere karşı söylediği çirkin ifadeyi üzüntü içerisinde dinledik.

Hayatında hiç imam hatip okullarının kapısının önünden geçmeyen birisinin bu şekilde sergilediği yaklaşımı bizi ziyadesiyle üzdü.

islam’ın güzelliğini, islam’ı yanlış bilen tüm herkese anlatmalıyız

Ermenistan’ın Karabağ’da gerçekleştirdiği saldırılar kesinlikle kabul edilemez. Azerbaycanlı kardeşlerimizin sonunda kadar “iki devlet tek millet” şiarıyla yanında destekçisi ve duacısıyız.

Ancak Türkiye’de yaşayan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Ermeni vatandaşlarımızı bu yaşanan çatışmadan muaf tutmalı ve provakasyon teşkil edecek davranışlardan kaçınmalıyız.

KAMUOYUNA DUYURULUR

Erol Mütercimler adlı kişinin bir TV kanalında imam hatip camiasıyla ilgili haddini ve edebini aşan, hakaret içerikli ithamları asla kabul edilemez.

Konuyla ilgili hukuki yollara başvurup sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna ve imam hatip camiamıza saygıyla duyururuz.

Son günlerde kamuoyunu üzen bazı tatsız hadiseler üzerine açıklama;

İslam dini evrenseldir ve her zaman barışı, hoşgörüyü, birlik ve beraberliği emreder.

Cami ve mescitlerimiz, Yüce Allah’ın evi diye nitelendirdiğimiz Kabe’nin birer şubesi olma özelliğini taşımaktadır.

Bu ibadethanelerde, bulunduğumuz toplumun değerlerine saygı duymalı ve atacağımız adımlar bu saygı çerçevesinde atılmalıdır.

Genç İmam Hatipliler’in 19 Mayıs Mesajı

Genç İmam Hatipliler Derneği, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayınladı.

 

Genç İmam Hatipliler, mesajında şu ifadelere yer verildi;

”19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor,

2018 Faaliyet Bildirisi

2018 yılını geride bırakırken, Yüce Allah nasip ederse 2019 yılında da aynı hassasiyetlerle yolumuza devam edeceğimizi, daha güçlü ve donanımlı kadrolarla işbaşında olacağımızı, yolumuzdan tek bir sapma göstermeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

  • 2018 yılında gerek yaptığımız eylemler gerekse açıklamalarla Türkiye’nin manevi sorunlarına,

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Biz, kutsal dinimizin, din görevlilerimizin, dini eğitim veren kurumlarımız ve diyanetimizin siyasetin üstünde olduğuna inanıyoruz.

 

İslam dini hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliği emreder. Toplumun kin ve nefretini kazanacak işlerden uzak durmayı, kendisini de uzak tutmayı vazife bilir.

Değerli İmam ve İmam Hatipli Kardeşlerimiz;

Diyanet ve diyanete bağlı yerlerimiz, İmam Hatip okullarımız, ilahiyat fakültelerimiz, kısacası İslam dini adına faaliyet gösteren kuruluşlarımız siyaset üstü kurum ve kuruluşlardır.

Bu kurumların varoluş amacı, İslam’ı insanlara doğru ve güvenilebilir şekilde aktarmak, yanlış varsa doğrultmak, temiz ve birinci kaynaktan insanlara ulaştırmaktır.

Teşkilatçılığı habercilikle buluşturduk!

Bunun da ortak ürünü olarak gencimamhatipliler.com haber sitesini siz değerleri okurların hizmetine sunduk. Şimdi de dergiyi yayın hayatına başlatarak ulusal çaplı bir yayın politikasıyla insanlara en iyi fikri sunmaya çalışıyoruz.

 

Genç İmam Hatipliler Dergisi size sıradan bir dergi gibi gelse de sıradan bir dergi olmadığını elinize alıp incelediğinizde mutlaka anlayacaksınız.