Genel Merkez

/Genel Merkez

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’a Ziyaret

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ı ziyaret etti.

Genel Başkan Akkaya, Sorgun İmam Hatip Lisesi mezunu olan Zühtü Arslan ile yaklaşık yarım saatlik bir görüşme gerçekleştirdiler.

JANDARMA TEŞKİLATINA 181. YILDÖNÜMÜ SEBEBİYLE KUTLAMA ZİYARETİ

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 181. Yıldönümü sebebiyle Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgenaral Ünsal Bulut’u ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Akkaya Bulut’a, tebriklerini ileterek İstiklal Marşının ilk yazılış metni olan Osmanlıca metnini hediye etti.

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy’a Ziyaret

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile görüştü.

Gerçekleştirilen görüşmede, Akkaya ve Ersoy karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

AYASOFYA KONUSUNA DAİR AÇIKLAMA

Fatih Sultan Mehmed’in 1453 yılında ilk namazına imamlık etmesiyle kiliseden Camiye dönüşerek İstanbul’un fethi’nin sembolü haline gelen Ayasofya, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dönemin şartları dolasıyla müze haline getirilmiştir.

86 yıldır içerisinde saf halinde namaz kılma hasreti çeken müslümanlarımız artık bu konunun vuslata ermesini beklemektedir.

Ramazan Mesajı

Türk ve İslam aleminin mübarek Ramazan-ı Şerifini tebrik eder, tutacağımız oruçların ve yapacağımız ibadetlerin kabul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Değerli kardeşlerim;

İnsanlık zor bir sınavdan geçiyor.
Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) adı verilen bu pandemi tüm Dünya’yı kuşatmış ve insanlığa bir imtihan aracı olarak belli başlı zorluklar yaşatmaktadır.

İslam ve Bilim Konulu Konferans düzenlendi

Genç İmam Hatipliler Derneği Öncülüğünde, Ankara’da Osman Yüksel Serdengeçti İmam Hatip Ortaokulu’nda Prof. Dr. Cemal Çevik’in konuşmacı olarak katıldığı İslam ve Bilim konulu konferans düzenlendi.

Düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Cemal Çevik,

Tuzluçayır Cemevi’ne Ziyaret

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara Cem Kültür Evleri Yaptırma Derneği Başkanı Mehmet Uzuner ve Yönetimini Tuzluçayır Cemevinde ziyaret etti.

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya gerçekleştirdikleri ziyaret ile ilgili bir açıklama yaptı.

Genel Başkan Akkaya’dan İmam Hatip Ortaokullarına Ziyaret

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Osman Yüksel Serdengeçti imam Hatip Ortaokulu ve Ortatepe İmam Hatip ortaokulunu ziyaret etti.

Osman Yüksel Serdengeçti İmam Hatip Ortaokulu Müdüresi Hacer Baştürk ile imam hatip okulunda yapılabilecek faaliyetler konuştu.