Genel Merkez

/Genel Merkez

YSK Başkanı Yener’i Ziyaret

Genç İmam Hatipliler Derneği Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener’e, YSK Başkanlığına seçilmesi sebebiyle bir tebrik ziyaretinde bulundu.

Yaklaşık 45 dakika süren görüşmede Akkaya ve Yener imam hatiplerle ilgili karşılıklı istişarelerde bulundular.

YÖK BAŞKANI ÖZVAR’I ZİYARET

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Akkaya ve Özvar gerçekleşen görüşmede karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

YÖK ile yapılabilecek ortak faaliyet alanlarını konuştular.

Sayıştay Başsavcısı İsmail Altıntaş’ı Ziyaret

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Sayıştay Başsavcısı İsmail Altıntaş’ı göreve yeni başlaması sebebiyle ziyaret ederek tebrik etti.

Bolu İmam Hatip Lisesi Mezunu Altıntaş ile Genel Başkan Akkaya,

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’a Ziyaret

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ı ziyaret etti.

Genel Başkan Akkaya, Sorgun İmam Hatip Lisesi mezunu olan Zühtü Arslan ile yaklaşık yarım saatlik bir görüşme gerçekleştirdiler.

JANDARMA TEŞKİLATINA 181. YILDÖNÜMÜ SEBEBİYLE KUTLAMA ZİYARETİ

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 181. Yıldönümü sebebiyle Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgenaral Ünsal Bulut’u ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Akkaya Bulut’a, tebriklerini ileterek İstiklal Marşının ilk yazılış metni olan Osmanlıca metnini hediye etti.

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy’a Ziyaret

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile görüştü.

Gerçekleştirilen görüşmede, Akkaya ve Ersoy karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

AYASOFYA KONUSUNA DAİR AÇIKLAMA

Fatih Sultan Mehmed’in 1453 yılında ilk namazına imamlık etmesiyle kiliseden Camiye dönüşerek İstanbul’un fethi’nin sembolü haline gelen Ayasofya, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dönemin şartları dolasıyla müze haline getirilmiştir.

86 yıldır içerisinde saf halinde namaz kılma hasreti çeken müslümanlarımız artık bu konunun vuslata ermesini beklemektedir.

Ramazan Mesajı

Türk ve İslam aleminin mübarek Ramazan-ı Şerifini tebrik eder, tutacağımız oruçların ve yapacağımız ibadetlerin kabul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Değerli kardeşlerim;

İnsanlık zor bir sınavdan geçiyor.
Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) adı verilen bu pandemi tüm Dünya’yı kuşatmış ve insanlığa bir imtihan aracı olarak belli başlı zorluklar yaşatmaktadır.