Tuzluçayır Cemevi’ne Ziyaret

//Tuzluçayır Cemevi’ne Ziyaret

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara Cem Kültür Evleri Yaptırma Derneği Başkanı Mehmet Uzuner ve Yönetimini Tuzluçayır Cemevinde ziyaret etti.

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya gerçekleştirdikleri ziyaret ile ilgili bir açıklama yaptı.

Akkaya açıklamasında; “Bin yıldır kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda kardeşliğimizi bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz.” diyerek şöyle devam etti;

“İslam dini evrenseldir. Birlik ve beraberliği, hoşgörüyü en önemlisi de senden olmayana saygı duymayı emreder.

Müslüman ise kimseyi görüşünden, görünüşünden ve inancından dolayı dışlamaz ve asla yadırgayıp yargılamaz.

Biz, fikirlerin dayatılmasından ziyade fikirlere, görüş ve görünüşlere saygı duyulması gerektiğine inanıyoruz.

İslam dini de bize her zaman saygı kavramını hatırlatarak kötünün değil iyinin yanında durmamız gerektiğini hatırlatıyor.

Hz. Peygamber bir hadisinde, “Kim kötü ve çirkin bir iş görürse onu eliyle düzeltsin; eğer buna gücü yetmiyorsa diliyle düzeltsin; buna da gücü yetmezse, kalben karşı koysun.” buyuruyor.

Biz de İzmir’de yaşanılan o çirkin hadiseye hem elimizle hem dilimizle hem de kalbimizle karşı koymak adına böyle bir ziyaret gerçekleştirdik.

Bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşıyoruz ve biz izin vermediğimiz, kardeşlik hukukunu koruduğumuz müddetçe de kardeşçe yaşamaya devam edeceğimize inanıyoruz.

Bizim, birden fazla rengi içerisinde barındırıp birlik ve beraberlik duygularıyla, hoşgörü içerisinde yaşayan 82 milyonluk bir ülke hayalimiz var.

Allah’ın izniyle bu hayalimizin bir gün mutlaka gerçekleşeceğine inanıyor ve bu inançla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ”