Genç İmam Hatipliler Derneği’nden Mehmetçike Moral Operasyonu

//Genç İmam Hatipliler Derneği’nden Mehmetçike Moral Operasyonu

Genç İmam Hatipliler Derneği, sınır dışında Operasyon Yapan Askerlere Moral Operasoyonu Düzenleyerek Yazdıkları Mektuplarla Yüzlerini Güldürdü.

İmam Hatipli Gençlerden Kahraman Mehmetçik’e 3 Bin Dua Ve Destek Mektubu…

 

Türkiye, yurt içinde ve yurt dışında kahraman askerleriyle adeta adı konmamış bir savaş yaşıyor. Ülke içindeki öğrenciler ise bu askerlere duygu dolu moral mektuplarıyla destek veriyor. Genç İmam Hatipliler Derneği sınır ötesinde operasyon yapan Mehmetçik’e moral mektupları yazdı. İzmir, Sivas, İstanbul ve Ankara’dan 3 bin imam hatipli genç sınır dışında görev yapan kahraman askerimize mektup yazıp postaya verdi.

SINIR ÖTESİNE MORAL MEKTUPLARI…

Genç İmam Hatipliler Derneği’nin öncülüğünde İzmir, Sivas, İstanbul ve Ankara’dan 3 bin imam hatipli gençler Suriye’de ve Irak’ta Batı’nın taşeron örgütlerine karşı operasyon yapan kahraman Mehmetçiklerimize dua ve destek içerikli mektuplar yolladı. Askerlere moral vermek isteyen ve Türk halkının her zaman askerinin arkasında olduğunu ifade eden gençler duygu dolu mektuplar yazdı.

“DUACIYIZ, KORKUSUZCA SAVAŞIN!”

Bir imam hatipli genç sınır dışı operasyonuna katılan Mehmetçik’e gönderdiği mektubunda “Kendi topraklarınızdan uzak, bir avuç Müslüman olarak sizler canınız pahasına oradasınız. Ama avuçlarınızı her gün göğe kaldırdığınızda burada size dua eden bizleri unutmayın ve korkusuzca savaşın. Allah’a emanet olun.” derken, bir diğer imam hatip mensubu ise mektubunda askerlerimize minnet duygularını dile getirip moral verdi: “Bu zorlu görev karşısında bütün Türk halkını oralarda temsil ettiğiniz için sizlere minnettarım. Bugün günlerden cuma ve biz özellikle bugün olmak üzere her gün sizlere dua ediyoruz.”

HER DAİM MİLLET DEVLETİNE SADIK

İmam hatipli gençlerin her zaman devletinin ve milletinin yanında yer aldığını söyleyen Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya ise “Bu ülkenin geleceğini inşa edecek imam hatip nesli ile 67 ilde faaliyet gösteren Türkiye İmam Hatipliler Birliği her koşulda devletinin ve milletinin yanında olmuştur ve olacaktır. Geçmişte, 15 Temmuz’da ve gelecekte de vatanımız ve milletimiz için imam hatiplerin ellerinden gelenin fazlasını yapacağından milletimizin kuşkusu olmasın” dedi.