Genç İmam Hatipliler’de Kutlu Doğum Heyecanı

//Genç İmam Hatipliler’de Kutlu Doğum Heyecanı

Genç İmam Hatipliler Derneği Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle Birtakım Programlar Gerçekleştirdi

81 İlde faaliyet gösteren Genç İmam Hatipliler Derneği, illerinde Hz. Peygamber’in doğum haftası münasebetiyle kutlu doğum programları gerçekleştirerek binlerce imam hatiplinin heyecanına ortak oldu.

 

İzmir

İzmir İl Temsilcisi Bayram Emekli yaptıkları programa ilişkin şunları söyledi:

”Türkiye İmam Hatipliler Birliğinin kuruluş amacı, gençlerimizin milli ve dini değerler hakkında bilinçlenmesini sağlamaktır. Biz İzmir’de dün üç kişi olarak çıktığımız yolda bugün yüzlerce arkadaşa sahipsek bu tamamiyle Allah’ın yardımı ve arkadaşlarımızın gösterdiği azim ile çaba sonucudur. Ne olursa olsun üç kişi de olsak, üç yüz kişi de olsak bildiğimizden ve inandığımız değerleri savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.”

Diyarbakır

Binlerce imam hatipli genci aynı çatı altında buluşturan Genç İmam Hatipliler Diyarbakır İl Temsilcisi ve İl Temsilci Yardımcıları, ”Önümüzdeki günlerde adımızı daha çok duyurup birbirinden güzel faaliyetlere imza atacağız.” dedi.

 

Manisa

Manisa İl Kadın Kolları Temsilcisi Müslime Nur Dinç programa ilişkin şunları söyledi;

”Böyle güzel etkinliklerin yapılması bizleri asr-ı saadet’e geri götürüyor. Bizler imam hatipli arkadaşlarımızla, kardeşlerimizle daha güzellerini yapmak için kollarımızı sıvayacağız. Allah izin verirse faydalı işler yapmaya yani birbirimizle hayırda yarışmaya Manisa’da devam edeceğiz. Türkiye İmam Hatipliler Birliği’nin Manisa’da daha iyi işler yapacağından da hiçbirimizin kuşkusu olmasın.”

Balıkesir

Balıkesir İl Temsilcisi Recep Enes Özcan yaptıkları kutlu doğum programıyla ilgili şunları söyledi;

”Böyle güzel dini programları gerçekleştiriyor olmamız insanlara dini değerlerini hatırlatıyor ve insanları asr-ı saadete geri döndürüyor. Bu vesiyleyle peygamberimizi daha iyi tanımaya, anlamaya ve sevgisini canlı tutmaya çalışıyoruz.”