Genç İmam Hatipliler Derneği’nin Halep Seferberliği

//Genç İmam Hatipliler Derneği’nin Halep Seferberliği

Halep’te binlerce Müslümanın yaşadığı insanlık dramına kayıtsız kalamayan Genç İmam Hatipliler Derneği, 81 ilde bulunan imam hatipli gönüllülerini harekete geçirerek yardım seferberliği ilan etti.

Halep’te yaşanan insanlık dramına sessiz kalamayan Türkiye halkı, Müslüman kardeşine yardım etmek için seferber oldu. Yardıma muhtaç Haleplilere, Genç İmam Hatipliler Derneği öncülüğünde 81 ilden İmam Hatip öğrencileri yardımda bulundu. Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, zulme sessiz kalmayacaklarını ve yardım toplamaya devam edeceklerini belirtti.

İMAM HATİPLİLERDEN YARDIM SEFERBERLİĞİ

Türkiye’nin dört bir yanından Halep’teki mazlumlara yardımlar devam ediyor. Genç İmam Hatipliler Derneği öncülüğünde 81 ilde imam hatip öğrencileri yardım seferberliği başlattı. Gıda başta olmak üzere, Haleplilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçen imam hatipliler, ilk yardımlarını ‘Halep Yol Aç’ konvoyuyla ulaştırdı. Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, zulme sessiz kalmayacaklarını ve yardım toplayama devam edeceklerini belirtti.

67 İLDEN YARDIM TOPLANDI                                              

‘Halep’e Yol Açın’ konvoyuyla birlikte Hatay Cilvegöz sınır kapısına kadar giden Muhammet Samet Akkaya, “Genç İmam Hatipliler Derneği olarak 81 ilden öncelikle gıda yardımları topladık. Gıda yardımlarının yanı sıra çocuk elbiseleri topladık Halep’teki kardeşlerimize. Çıktığımız seferde, biz sefer diyoruz çünkü; Allah için çıktık biz bu sefere, Müslümanlar için. Hatay Cilvegöz sınır kapısında ‘Halep Yol Aç’ konvoyuna katıldık, yardımlarımızı ulaştırmak üzere. Şu an yardımlarımız İdlib’deki Halep’ten tahliye edilen kardeşlerimize ulaşmış durumda. Yardımlarımıza devam edeceğiz, 81 ilde arkadaşlarımız, zorda olan kardeşlerimiz için yardım toplamaya devam ediyor”

BATI MÜSLÜMANLARA SESSİZ KALIYOR

“Halep’teki insanlar, çocuklar Hristiyan olsaydı bu gün ağzını kapatıp gözünü yuman batı dünyası bu kadar sessiz kalamazdı” diyen Akkaya, “Ya da Halep’te öldürülen bir Yahudi çocuğu olsaydı yine aynı şekilde ses çıkaracaklardı. Oradaki çocuklar Müslüman olduğu için sessiz kalmayı tercih ediyorlar, hiçbir şeyi gözleri görmüyor, hiçbir şeye sesleri çıkmıyor. Biz Müslümanlar olarak kardeşlerimize sahip çıkarak İslamiyet’teki Allah-u Teala’nın bize emrettiğini yapmaktayız. Bu yüzden biz gerek bedenimizle gerek dualarımızla Halep’li kardeşlerimizin yanında olduğumuzu buradan tüm kamuoyuna durduruyoruz. Hiç merak etmesinler her zorlukla beraber kolaylıkta vardır, biz Allah’ın ayetlerine iman ediyoruz. Bu zor günlerin geçip, kolay günlere erişeceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.